Geoblog.pl    pamar    Podróże    Szwajcaria i Lichtenstein    Wioska Heidi
2024

Wioska Heidi

Szwajcaria
Szwajcaria, Maienfeld

Ten punkt wycieczki był zaskoczeniem nawet dla samego przewodnika, ponieważ przeważnie zimą wioska jest zamknięta. Tymczasem akurat trafiliśmy na weekend, gdy ją otworzyli.

Heididorf to oryginalna sceneria historii o Heidi autorstwa Johanny Spyri. Od 1998 roku turyści mogą zwiedzać budynki, które wystąpiły w filmie.

W wiosce Heidi znajduje się Heidihaus, gdzie Heidi mieszkała zimą razem z dziadkiem, schronisko alpejskie Heidi, muzeum Johanny Spyris Heidiwelt, sklep, poczta, małe zoo i ratusz ze szkołą wiejską.

Ja nie oglądałam filmu, ale z dzieciństwa pamiętam jak przez mgłę ilustrowane książki o Heidi. Paweł zaś zupełnie nie kojarzył tej postaci. Dlatego odpuściliśmy sobie kupowanie biletu i zwiedzanie budynków.

W tym czasie woleliśmy pospacerować po okolicy, która była prześliczna! było tak spokojnie i ślicznie. Widok na ośnieżone alpejskie szczyty, rozległe połacie łąk i wąskie, wydeptane ścieżki. Zapragnęłam wrócić tam wiosną. Wierzę, że tak się stanie.

Danach
Danach - 2024-01-31 13:35
Nie znałam tego miejsca a do tego zima fajnie wygląda :)

Pamar
Pamar - 2024-01-31 15:10
My też nie :D
Taka niespodzianka w podróży :)

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 18.03.2024