Geoblog.pl    pamar    Podróże    Chorwacja, Bośnia i Hercegowina    Wodospady Krka
2023

Wodospady Krka

Chorwacja
Chorwacja, Krka Falls

Tego dnia wyruszamy na zwiedzanie wodospadów na rzece Krka.
Wejście, pieruńsko drogo, prawie 200 zł! Jak na park narodowy, to sporo. Z tego co widziałam, Jeziora Plitwickie, podobnie kosztują, a kilka lat temu płaciliśmy 30 euro za całą wycieczkę do Plitwic z Zagrzebia. W cenie był również bilet wstępu.
Ceny mocno poszybowały w górę.
Informacje o możliwości kąpania się pod wodospadami również są nieprawdziwe, także te wszystkie zdjęcia z ludźmi kąpiącymi się to dawne czasy.

Wycieczkę rozpoczynamy od rejsu statkiem, Michaś zachwycony. Tym razem był Kapitanem. Naszym celem był najpopularniejszy z wodospadów czyli Skradinski Buk. Na odcinku kilkuset metrów znajduje się siedemnaście kaskad mierzących do 400 m szerokości.

Wokół wodospadów prowadzi ścieżka, dzięki której można podziwiać wodospady na różnych poziomach i pod różnymi kątami. Punkty widokowe troszkę zaczynają zarastać, ale wciąż jeszcze można zrobić wiele pięknych zdjęć. Obejście wodospadów zajmuje ok. 1 godziny spokojnym marszem z postojami.
Michaś przeszedł całą trasę na własnych nóżkach, zatrzymując się na przekąski i oglądanie rybek.
Sam spacer jest bardzo przyjemny, cały czas w otoczeniu zieleni, na uroczych drewnianych kładkach przy akompaniamencie szumiącego wodospadu.
Widoki zachwycające, a przed upałem chroniła gęsta roślinność oraz bryza ze strumyczków i wodospadów.

Najgorszym momentem było oczekiwanie na statek powrotny w niesamowicie długiej kolejce, która stała w słońcu. Kiedy już siedzieliśmy na statku i ruszyliśmy, lekki wiaterek wreszcie przyniósł ukojenie.

Wycieczka nie zajęła nam dużo czasu. Chociaż wcale się nie spieszyliśmy, to już o 15:00 byliśmy z powrotem w domu. Poszliśmy z Pawłem na obiad, a wieczorem miałam drugą zmianę pilnowania dziecka :)

Tego dnia przyszła pora na Adasia. Tutaj poprzeczka zawieszona wyżej, ponieważ jeszcze trzeba było go uśpić.
Misja zakończona powodzeniem. Ciocia dumna z siebie, a rodzice poszli na kolację.
Po ich powrocie postanowiłam w końcu spełnić swoje marzenie:
Kąpiel nocą w morzu - zrobione!

zula - 2023-09-01 13:15
Piękne zdjęcia...
Jesteś do tańca i wszystkich dobrych ,pomocnych zajęć- to cenne.
Kolejne z listy marzeń spełnione! Brawo!

Pamar
Pamar - 2023-09-01 15:23