Geoblog.pl    pamar    Podróże    Macedonia i Kosowo    Wieczór nad Jeziorem Ochrydzkim
2023

Wieczór nad Jeziorem Ochrydzkim

Macedonia
Macedonia, Ohridsko Jezero

Villa Dislevski przekonała nas do siebie własnym parkingiem. Na miejscu okazało się, że jest czysto, pokoje zadbane a pani gospodyni przemiła. Poleciła nam miejsca, które możemy zobaczyć poza Ochrydą i poczęstowałą domowej roboty rakiją - medicine!

Rzuciliśmy bagaże i lecimy upolować kolację. Szukamy miejsca z tradycyjną kuchnią macedońską, co nie jest takie proste. Większość restauracji oferuje uniwersalne jedzenie typu pizza, makarony i burgery.

Wreszcie się udaje znaleźć kompromis. Zamawiamy zupy rybne, kurczaka “in homemade way” oraz deser trileche, który chociaż pochodzi z Ameryki Południowej, to istnieje na wszystkich listach potraw kuchni macedońskiej.
Paweł zamówił piwo Skopsko, a ja lemoniadę. I tutaj ciekawostka.
W Macedonii lemoniada to świeżo wyciskany sok z cytryny… niesłodzony i nie rozwodniony… Ku radości Pawła wypiłam wszystko, ale łzy miałam w oczach.

W trakcie kolacji swój koncert rozpoczęli lokalni muzycy. Na początku było fajnie, potem odezwało się zmęczenie podróżą, wrażeniami dnia, za głośną, świdrującą muzyką oraz dymem z papierosów. Tak, w Macedonii pali się w restauracjach, niby według prawa powinny być oddzielone miejsca dla palących i niepalących. W praktyce pali się wszędzie.
Sprawy nie ułatwiała długotrwała obsługa. Wszystko trwało tak nieznośnie długo.

Wreszcie po 2,5 godzinach przymusowego biesiadowania w hałasie i dymie z papierosów wyszliśmy. To była nasza pierwsza i ostatnia kolacja w restauracji podczas całego pobytu.

Z perspektywy czasu nawet to wspomnienie wywołuje nutkę sentymentu i radości.
W gruncie rzeczy - fajnie było tego doświadczyć.

Danach
Danach - 2023-03-21 11:43
Zupa rybna to jest to co bym tez zamówiła ale sok z cytryny jako lemoniada to wielkie wyzwanie

pamar
pamar - 2023-03-21 12:50
Zapamiętam na zawsze :D

zula - 2023-03-22 06:43
Brawo za cytrynowe doświadczenie!

pamar
pamar - 2023-03-22 08:07
Ech, nigdy więcej :P

Zasoby: 399 wpisów399 1613 komentarzy1613 2536 zdjęć2536 62 pliki multimedialne62

15.03.2024 - 15.03.2024

19.01.2024 - 21.01.2024