Geoblog.pl    pamar    Podróże    Kierunek Słowenia przez Wiedeń    Piękny i elegancki Wiedeń
Zwiń mapę
2019
23
mar

Piękny i elegancki Wiedeń

 
Austria
Austria, Wieden
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 538 km
 
Podczas gdy Adaś drzemał, ruszyliśmy z Pawłem na spacer po Wiedniu. W między czasie reszta ekipy dołączyła do nas na jakieś 40 minut, ale generalnie spacerowaliśmy we dwójkę. Pierwsze ciekawe miejsce mieliśmy kilka chwil od nas – Hundertwasserhaus,
czyli Krzywy Dom. Nazwa nie oddaje uroku tego miejsca. Nie chodzi tutaj tylko o kolorową, krzywą fasadę budynku. Cała uliczka jest kolorowa i krzywa. Przed budynkiem stoi fontanna, chodnik ma wypukłości, w podwórku pod bluszczem również są kolorowe zdobienia, a na przeciwko targ, utrzymany w tym samym stylu. Uroku dopełniają rosnące w ścianach i na dachu krzewy, a nawet drzewa!

Krążyliśmy po Wiedniu zadzierając wysoko głowy. Każdy budynek zasługiwał na to, aby go fotografować. Przeszliśmy przez mostek do parku z budynkiem zwanym Kursalon Hubner, zaskoczeni ogromną ilością już rozwiniętych kwiatów, dotarliśmy do Opery, próbowaliśmy zmieścić w kadrze Kościół św. Karola Boromeusza i katedrę św. Szczepana, w pobliżu Kolumny Morowej znaleźliśmy skrytkę (geocaching), podziwialiśmy mieniącą się kolorami fontannę, a spacer zakończyliśmy na Michaelerplatz.

Przed snem panowie skosztowali lokalnego piwa.

Nasze mieszkanie miało dwa pomieszczenia: kuchnię i jedną sypialnię. Budziłam się, kiedy Adaś przekręcał się na drugi bok. Jedna z moich pobudek wypadła o 6.00. W pierwszej chwili chciałam jeszcze zasnąć, ale potem przypomniałam sobie gdzie jestem, że jest ładne niebo i ciekawe jak wygląda Wiedeń w dzień. Paweł się przebudził, pytam go cicho czy idzie na spacer. Ale tylko mruknął, i nawet ręką nie ruszył. Wymknęłam się z mieszkania i ruszyłam przed siebie. Za cel obrałam sobie oddalone o 40 min słynne wiedeńskie schody Strudlhof. Po drodze rozglądałam się oniemiała jak piękny jest Wiedeń i spokojny w ten sobotni poranek. Nie wiem ile zabytków i ciekawych miejsc minęłam po drodze. Pewnie musiałabym cały czas studiować przewodnik, tymczasem po prostu szłam przed siebie i rozglądałam dookoła.

Gdybym miała opisać Wiedeń jednym słowem, byłaby to ELEGANCJA. Wiedeń jest pięknym, eleganckim i czystym miastem. Secesyjne kamienice są wspaniale utrzymane, mają ciepłe pastelowe kolory i zachwycają detalami. I chociaż kocham Rzym całym sercem, to jednak te wiedeńskie schody spodobały mi się bardziej niż te rzymskie. A cóż dopiero latem, kiedy działają fontanny, a roślinność jest bujniejsza. Bajka!

Wracałam szybkim tempem, dochodziła 9.00, a przecież powinniśmy ruszać w dalszą drogę. Na pewno na mnie czekają! Pukam do drzwi, cisza… Po dość długiej chwili, wreszcie drzwi się otwierają, a moje skowronki dopiero przecierają oczy. Wiadomo, jak Adaś śpi, to reszta też śpi.

Pakujemy się, śniadanie i rozpoczynamy długi proces znoszenia bagaży i upychania ich w aucie. W tym czasie Adaś z ciocią spacerują sobie w porannym słońcu.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (12)
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
 • zdjęcie
Komentarze (3)
DODAJ KOMENTARZ
stock
stock - 2019-04-03 07:33
Potwierdzam, elegancja to właściwe słowo na określenie Wiednia.

PS czy Wy podróżujecie w czasie? ;-)
 
pamar
pamar - 2019-04-03 09:12
Hehe, już poprawiłam daty :)
 
zula
zula - 2019-04-06 17:59
Wiedeń ma to Wielkie Coś !
 
 
zwiedzili 14.5% świata (29 państw)
Zasoby: 255 wpisów255 1235 komentarzy1235 1632 zdjęcia1632 53 pliki multimedialne53
 
Nasze podróżewięcej
03.05.2019 - 21.06.2019
 
 
22.03.2019 - 28.03.2019
 
 
28.12.2018 - 24.01.2019