Geoblog.pl    pamar    Podróże    Czechy, Praga 2012 i 2019    A my uparcie odkrywamy Pragę
2019

A my uparcie odkrywamy Pragę

Czechy
Czechy, Praga

Tego dnia pogoda była przepiękna, więc ochoczo wyruszyliśmy na spacer, zaczęliśmy od wdrapania się na wzgórze i podziwiani panoramy ze wzgórza Letna, gdzie znajduje się Metronom. Tutaj również znaleźliśmy pierwszą praską skrytkę, ukrytą w dziupli (od niedawna jesteśmy fanami geocachingu).

Dalej parkiem poszliśmy w stronę budynku, którego nie widzieliśmy podczas poprzedniej wizyty, czyli do brata naszego Pałacu Kultury – Hotelu International. Spacer był dość długi, ale za to obejrzeliśmy sobie normalną, spokojną Pragę. Metrem wróciliśmy na Plac Wacława i stąd spacerkiem pod zegar Orloj.

Nie mogłam się nadziwić liczbie turystów, w sumie o tak nietypowej porze roku. Co w takim razie musi dziać się latem?! Pod Orlojem nie było jak stanąć, wszędzie były tłumy, wśród nich Pary Młode. Wrażenie był tym większe, że dopiero wróciliśmy z Rygi, która choć piękna, to jednak żyje sobie spokojnie i w nawet 1/10 nie ma tylu turystów co Praga.

Kończyły nam się już pomysły co tu zrobić, z tymi kilkoma popołudniowymi godzinami, więc skierowaliśmy się pod ścianę Johna Lenona, która jakoś nie wywarła na nas szczególnego wrażenia, chociaż i tutaj turystów było sporo. Co ciekawe, Prażanie śmieją się z tej ściany, bo w zasadzie nie wiedzą o co chodzi turystom i czemu tu przychodzą. Natomiast, ja bardzo się cieszę, że tu przyszliśmy, ponieważ po drodze przeszliśmy przeuroczym mostkiem, z którego rozpościerał się cudny widok na kanał. Pocztówka jak z Wenecji.
I już na sam koniec, skusiliśmy się na Muzeum Figur Woskowych. Dość niewielkie, ale mamom się podobało i fotografowały się z każdą statuą.

W ten sposób zrobił nam się wieczór i ostatnia noc w Pradze.

mamaMa
mamaMa - 2019-02-19 22:19
Latem jest dziki tlum!

A byliscie w willi Müllerow?
A widzieliscie instalacje Cernego?

pamar
pamar - 2019-02-19 22:20
Nie, nawet nie czytałam o tym!

Pamar
Pamar - 2019-02-20 08:58
Aaaa już wiem :) Te siusiajace fontanny :) Napotkaliśmy przez przypadek :D

zula - 2019-02-20 09:39
Będzie co oglądać na ...kolejne siedem lat !
Życzę Wam z całego serca !

danach
danach - 2019-02-20 19:53
Mala Strana jest urocza :)

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 17.03.2024