Geoblog.pl    pamar    Podróże    Malta    Mdina, Silent City, Blue Grotto, zachód słońca na klifach Dingli
2016

Mdina, Silent City, Blue Grotto, zachód słońca na klifach Dingli

Malta
Malta, Dingli
Przejechano 1953 km

Ruszamy na zachód wyspy do pierwszej stolicy Malty, Mdiny, która stanowi piękny element krajobrazu ze swoimi murami obronnymi. Mdina to wyjątkowe miasto, obwarowane z krętymi, wąskimi uliczkami, w które nie wjadą autobusy. A wieczorem kiedy turyści już opuszczą mury, a mieszkańcy zaszyją się w swoich mieszkaniach, zamienia się w Ciche Miasto.

Troszkę pokręciliśmy się w kółko, ale zależało nam, aby ten dzień zakończyć w Dingli, dlatego najpierw ruszyliśmy do Blue Grotto, jednego z najważniejszych miejsc a maltańskiej turystyce. Niestety łódki, które obrażą po jaskiniach nie kursowały, więc mogliśmy tylko podziwiać słynną jaskinię z góry.

I na zakończenie dnia, jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, jakie przyszło nam widzieć, podziwialiśmy na klifach Dingli.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób Mdina broniła się przed atakami, jakie dziś z tego czerpiemy korzyści estetyczne, a także o tym jak można pobłądzić na skalistym wybrzeżu w poszukiwaniu Blue Grotto i gdzie szukać ratunku w porze siesty, zapraszamy o tu: KLIK

BPE
BPE - 2017-01-16 20:55
to zdjęcie z zachodem - urocze :-)

mamaMa
mamaMa - 2017-01-19 18:18
Fajnie, ze tyle w Was zapalu i entuzjazmu:-)
Piekny zachod slonca i piekne zdjecia:-)

Eugene
Eugene - 2017-01-29 18:58
Uroczo !!!

Zasoby: 398 wpisów398 1611 komentarzy1611 2535 zdjęć2535 62 pliki multimedialne62

19.01.2024 - 21.01.2024

01.12.2019 - 10.12.2023