Geoblog.pl    pamar    Podróże    Nasza droga prowadzi do Rzymu - 2014 i 2015    Ostatnie zwiedzanie Rzymu

Ostatnie zwiedzanie Rzymu

Włochy
Włochy, Rome

Kolejny punkt to Bazylika Św. Pawła za Murami , która swoimi ogromnymi rozmiarami, po prostu musi wywrzeć silne wrażenie.

Nasza wycieczka była już porządnie zmęczona. Plan był taki. Wracamy metrem do Termini, stamtąd autobusem w okolice Panteonu. Zwiedzamy Panteon i idziemy jeść. Niestety, z racji maratonu, autobus pojechał w zupełnie inną stronę, omijając cały „stary Rzym”. Wysiedliśmy przy Villa Borghese, skąd metrem dojechaliśmy do Placu Barberini. I spacer do Panteonu. Pawła babcia już się nie mogła doczekać pizzy, wiec w restauracji pełnia szczęścia u wszystkich.
Później złośliwie zaprowadziliśmy ich do lodziarni ze 150 smakami lodów. Mój tata od razu się poddał, usiadł i powiedział, że chce to co mama. Reszta dzielnie walczyła przy ladzie. Trudno zdecydować się tylko na 3 smaki.

Powoli ruszyliśmy na przystanek autobusowy przy Torre Argentina, modląc się, żeby coś przyjechało. Udało się. Przyjechał nasz autobus. W mieszkaniu byliśmy w miarę wcześnie, w porównaniu, do poprzedniego dnia, bo już po 22.00. Ale nasi podróżnicy…. zdjęcia najlepiej to oddają. :):):):)
Przynajmniej wiem, że poczuli to samo co ja kocham w podróżowaniu. Ten cudowny stan, kiedy z ogromnym zmęczeniem kładziesz się do łózka, wiedząc, że wykorzystałeś dzień maksymalnie i nie utraciłeś nawet jednej minuty.

vlak
vlak - 2015-04-06 23:33
Jakby ktoś chciał poczuć klimat Bazyliki św. Pawła za murami nieco bliżej, to może się wybrać na Kawęczyńską w Warszawie. Kolumny wewnątrz świątyni zostały wykonane właśnie dla rzymskiej bazyliki, ale okazały się niewymiarowe i dzięki przedsiębiorczej księżnej Marii Radziwiłłowej dotarły na warszawską Pragę :)

zula - 2015-04-07 07:48
Vlak ale ciekawostka! -
Dzień widać ,że był bardzo urozmaicony i długi- piękny!
Twoje zdjęcia na finał są dowodem ,że byłaś w najlepszej formie - euforia roznosiła Ciebie-brawo :)

zula - 2015-04-07 07:51
...och jak ja lubię dodawać komentarze o pełnych setkach- Gratuluję "500" i pisz nam wiele bo robisz to pięknie!
Podróży...podróży...moc! :)

Pamar
Pamar - 2015-04-07 22:51
Dzięki Vlak, to już wiem, co muszę jeszcze zobaczyć w stolicy.
Zula, dzięki za rozpoczęcie nowej setki :)

Eugene
Eugene - 2015-04-09 16:22
Po obejrzeniu tylu atrakcji i trudnościami z decyzją na smak lodów - trzeba odpocząć.

mamaMa
mamaMa - 2015-04-18 19:22
"Chce to, co mama" i wieczorne zdjecia ubawily mnie pysznie:-)
Tak, wykorzystanie kazdej minuty i zmeczenie po to cudny stan istnienia:-)

pamar
pamar - 2015-04-22 21:30
Oj tak, chyba wszyscy na geoblogu znamy to zmęczenie :)

Zasoby: 402 wpisy402 1623 komentarze1623 2552 zdjęcia2552 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 16.03.2024