Geoblog.pl    pamar    Podróże    Cypr w listopadzie    Pierwsze wrażenie
2022

Pierwsze wrażenie

Cypr
Cypr, Larnaka

Nasza przygoda rozpoczyna się wieczornym lądowaniem w Larnace. Autobusem udajemy się do miasta. Jesteśmy lekko przejęci, ponieważ zupełnie nie wiemy gdzie wysiąść, brak opisanych przystanków i egipskie ciemności nie ułatwiają sprawy. To co widzimy po drodze przypomina opuszczoną, zapadłą wioskę. Za nic nie chcę wysiadać i samodzielnie wędrować. Kiedy pojawiły się latarnie wcale nie było lepiej. Sklepy zamknięte, blaszane bary z pojedynczymi osobnikami w środku. O co chodzi?! Czekamy, gdzie wysiądzie większość pasażerów. Okej, wszyscy wysiadają, to i my. Robimy kilka kroków w stronę morza i oddychamy z ulgą… palmy, promenada, restauracje, świecące maszyny do zabawy dla dzieci i dorosłych - turystyczne centrum. Jesteśmy ocaleni!!!

Hehe, żartuję oczywiście, nie zamierzamy tu spędzić całego pobytu. Natomiast poza sezonem rzeczywiście w mniej popularnych miejscowościach, restauracje są zamknięte.

Meldujemy się w hotelu i wracamy nad morze w poszukiwaniu kolacji.

Wybieramy talerz mięs i odkrywamy, że jedzenie na Cyprze jest nie tylko pyszne, ale też serwowane w ogromnych porcjach. Po kolacji turlamy się powoli do hotelu.

Danach
Danach - 2023-02-16 12:27
Tak poza sezonem jest inaczej ale spokojniej , ja lubię taki klimat

tasiemiecc
tasiemiecc - 2023-02-16 12:51
Jak byłam w styczniu na Cyprze to było podobnie, wszystko pozamykane, zero turystów, zero życia

Pamar
Pamar - 2023-02-16 12:59
Ma to swój urok, ale kiedy głód wzywa zaczyna się robić nieprzyjemnie :P

zula - 2023-02-17 07:17
Bardzo się cieszę bo będzie co czytać!

Zasoby: 404 wpisy404 1632 komentarze1632 2569 zdjęć2569 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 17.03.2024