Geoblog.pl    pamar    Podróże    "Spotkajmy się pod ogonem" - Zagrzeb    Pierwszy wieczór w Zagrzebiu
2016

Pierwszy wieczór w Zagrzebiu

Chorwacja
Chorwacja, Zagrzeb

Po króciutkim locie, bo trwającym zaledwie 1 h 20 min, wylądowaliśmy w pięknie ukwieconym, wiosennym Zagrzebiu.O 18.00 ruszyliśmy na wieczorny spacer. Przeszliśmy przez plac Jelacicia, następnie ulicą Ilica aż do kolejki. Tutaj wdrapaliśmy się po schodkach na Górne Miasto. Rzeczywiście piękna to część Zagrzebia i wrócimy tu jeszcze następnego dnia, aby pobłądzić trochę uroczymi uliczkami.
Tymczasem weszliśmy do jedynego w swoim rodzaju Muzeum Złamanych Serc. Pamiątki po zerwanych związkach, nie tylko partnerskich czy małżeńskich, ale również po rozstaniach z rodzicami. Pomimo kilku zabawnych historii, muzeum nastraja raczej smutno, ale może pełni oczyszczającą rolę dla tych, którzy swoje pamiątki przekazali. Więcej o idei muzeum i o tym pierwszym wieczorze: KLIK

Tymczasem wróciliśmy na główny plac Zagrzebia aby nakręcić pierwszego sms-a, a ponieważ musimy kręcić "na raz", bo nie mamy możliwości obrabiania filmików, także troszkę nam się tu zeszło :) jeszcze raz i jeszcze raz, i już prawie się udało, a tu sufler - chochlik podpowiedział, że fontanna upamiętnia to znaczenie, zamiast zdarzenie.... i od początku cała zabawa. Ciekawe co sobie o nas inni pomyśleli :P

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

mamaMa
mamaMa - 2016-04-24 23:20
Nie proznujecie zarowno w podrozy, jak i w dokladnosci jej opisow - klimatycznie i zdjecia tak wielu uroczych i pieknych miejsc. Zagrzeb zapowiada sie ... wystrzalowo;-)

zula - 2016-04-25 10:58
Podziwiam również. Wczoraj wyjazd ...dzisiaj opis i zdjęcia!
...
prawda ,że krótki wyjazd ma wiele uroku?!

pamar
pamar - 2016-04-27 19:25
Oj każdy wyjazd to dla nas mnóstwo radości, chyba każdy kto raz zasmakował podróżowania, tęskni za tym, choćby na chwilkę się gdzieś wyrwać. A później opisywanie minionych dni pozwala trochę wyciszyć pogoń za następnym celem :)

mirka66 - 2016-08-19 16:11
Ja też cieszę się każdym wyjazdem.A Chorwacje uwielbiam.

Zasoby: 399 wpisów399 1611 komentarzy1611 2536 zdjęć2536 62 pliki multimedialne62

15.03.2024 - 15.03.2024

19.01.2024 - 21.01.2024