Geoblog.pl    pamar    Podróże    Nad pięknym, modrym Dunajem... czyli Dzikiem do Budapesztu!    Kąpielisko Szehenyiego

Kąpielisko Szehenyiego

Węgry
Węgry, Budapest

To był nasz dzień wyjazdu z Budapesztu. Podczas gdy Jakub i Damian biegli w maratonie my korzystaliśmy z dobrodziejstw wód termalnych, z których z resztą słynie Budapeszt.
Wybraliśmy się do Kąpieliska Szechenyiego. Wewnątrz budynku można skorzystać z niewielkich basenów, których wody mają różne temperatury i właściwości.
Rozczarowani będą wszyscy ci, którzy liczą na różnego rodzaju wodne atrakcje. Kąpielisko jest strefą relaksu i wypoczynku o uzdrawiających właściwościach. Dlatego wewnątrz nie niepokoiliśmy kąpiących aparatem.
Nie bez znaczenia są piękne budynki mieszczące w sobie baseny. Powstałe w roku 1913 i 1926 nadają wytworny i przytulny charakter kąpielisku.
My najwięcej czasu spędziliśmy w basenach, znajdujących się na zewnątrz. Chłodna temperatura powietrza w połączeniu z gorącymi wodami to jest coś co pokochałam już na Słowacji.
Wyjazd z Budapesztu okazał się dla nas traumatyczny. Nawigacja wariowała w mieście, co chwila się przywieszała. Myśleliśmy, że się psuje, ale kiedy wreszcie po długim czasie błądzenia udało się wyjechać, zaczęła działać bez problemu. Także jakaś aura w mieście jej szkodziła.
Do Polski dojechaliśmy późno w nocy, a rano do pracy... oj... bolało

Po niezbyt udanym filmie ze Sztokholmu (nawet mi się nudzi jak go oglądam :P), postanowiłam się nie poddawać i zrobiłam kolejny z kąpieliska Szehenyiego :)
3 min 40 sek filmu robiłam przez 10 godzin. Szok, ile pracy trzeba włożyć. Ale chociaż jeszcze zgrzyta w niektórych miejscach to myślę, że jest lepiej :)

Ach... zapomniałabym... chciałabym Wam przedstawić moje rodzeństwo: Joanna, Kuba i Kamil :)

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

stock
stock - 2015-12-30 21:33
Filmik świetny! Gratuluję autoironii :-)

Pięknych podróży w 2016 życzę!

Pamar
Pamar - 2015-12-30 21:34
Dziękujemy :)
Wzajemnie życzymy owocnego w podróże 2016!!!!

zula - 2015-12-31 09:31
...z biciem serca oglądałam mój ukochany Budapeszt!
Film relaksujący i ładny.
Pamar życzę dobrego pomysłu na podróżniczy 2016 rok!

zula - 2015-12-31 09:36
Martyna - 3 min i 40 sek w dziesięć godzin zapewniam to nie tak wiele.
Jeszcze 10 filmów i będziesz robiła film 3 minutowy w 5 godzin i będzie to film bardzo...bardzo dobry!.
Twórczość jest "pracochłonna"

BPE
BPE - 2015-12-31 11:28
piękne tą kąpielisko, choć jak widać ofiara popularności .......

Eugene
Eugene - 2016-01-05 13:42
Świetnie tam i ciepło. Pozdrawiam.

Zasoby: 402 wpisy402 1623 komentarze1623 2552 zdjęcia2552 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 16.03.2024