Geoblog.pl    pamar    Podróże    Sztokholm 2015    Też tak chcę...

Też tak chcę...

Polska, Warszawa Gdańska

Nie raz pisałam w komentarzach jak bardzo podobają mi się filmiki Eugene. Tak pozazdrościłam, że zamarzyło mi się spróbować swoich sił. Jak jest trudno stworzyć filmik przekonałam się bardzo szybko, a samo tworzenie zajęło mi dokładnie 9 miesięcy i oto świat ma okazję zobaczyć owo dzieło (?!?!?!?!?!?!). Jakże dumna jestem z tego tworu! Jednak zdaję sobie sprawę z jego "drobnych" niedoskonałości... Ale przecież wiadomo trening czyni mistrza, trzeba ćwiczyć, itp., więc ćwiczyć zamierzam. Dopiero uczę się programu i całej filozofii tworzenia filmików. I chociaż z rozczuleniem patrzę jak sama sobie nabijam wyświetlenia, chociaż nawet mnie ten film nudzi, napisy są nieczytelne, zdjęcia zmieniają się za szybko lub za wolno, a filmiki z nieznanego mi powodu są rozmazane :P to jednak, jak to mówi, moja koleżanka, zamierzam uczynić z tego mojego nowe hobby :) :) :)

Kto ma za dużo wolnego czasu, albo chce zobaczyć jak nie należy robić filmów, zapraszam do obejrzenia :)
Oj daleko mi do profesjonalizmu Eugene, ale póki co nie poddaję się i będę tworzyć dalej!
Brawo JA!
:P :)

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

BPE - 2015-10-12 19:39
ja chcę, ja chcę .....gdzie filmik ?

zula - 2015-10-12 19:40
...i ja czekam na Twoje dzieło!!!!!!

zula - 2015-10-12 19:40
JEST - oglądam!

zula - 2015-10-12 20:11
Gratuluję Martyno nowej pasji!
Film jak napisałaś na YouTube jest wersją roboczą i myślę,że dobre zastosowałaś określenie.
Podeszłaś bardzo,bardzo ambitnie.
Film - wspomnienie Waszej podróży jest długi tym bardziej trudność wielka!
Napisy,wplatana muzyka ,która w pewnym momencie ginie i aż szkoda bo podkład idealny!
Eugene może być wzorcem tworzenia filmów.
Jego filmy są około 5 minutowe i myślę ,że to czas odpowiedni dla widza!
Martyno napisałam swoje spostrzeżenia po oglądnięciu może 10 minut filmu. Piszę te słowa i nie chcę abyś czuła się urażona - wiem ,że z uporem dojdziesz do perfekcji!
Chciałabym abym ...po kolejnej prezentacji mogła napisać "Film doskonały!"

:) napisałam komentarz ale mam pewne wątpliwości czy zrobiłam dobrze?

pamar
pamar - 2015-10-12 20:17
Oj potrwa to jeszcze, zanim nauczę się robić jako takie filmy, ale dobrze się bawiłam, i póki co będę dalej odkrywać tajniki programu. Absolutnie nie czuję się urażona. Dziękuję za poświęcony czas :)
P.S. Nie umiem zrobić podkładu, to samo się nagrało ;)

BPE - 2015-10-12 20:40
pierwsze koty za płoty - mój z Islandii tez wyszedł za długi, choć i tak skróciłam go połowę w stosunku do I wersji ........dobrze odłożyć film na jakiś czas, a potem do niego wrócić - obcina się wtedy bez problemów natury sentymentalnej :-) ....... w jakim programie robiłaś ?

zula - 2015-10-12 21:08
@ BPE- myślę ,że długi film to dokumentacja dla uczestników wyjazdu.
Także jestem ciekawa w jakim programie pracowałaś?
Ja "próbuję" w Movie Maker więc jeżeli coś mogłabym pomoc- to jestem chętna.
Na YouTube jest jeden mój film z Chełmna.

pamar
pamar - 2015-10-12 21:15
Sony Vegas Pro. Ja bym chciała robić takie filmy, jakich sama szukam na you tubie, czyli właśnie długich, z dokładnym opisem atrakcji, które pomagają w przygotowaniu się do podróży, ale bardzo trudno jest to zrobić płynnie i ciekawie. No cóż, mam nadzieję, że powoli wypracuję swój styl i się nie zniechęcę. Ten akurat wiem, że jest nudnawy, zwłaszcza jeśli ktoś czytał naszego bloga, ale następny spróbuje zrobić trochę inaczej. Zobaczymy :) grunt to się dobrze bawić :)

zula - 2015-10-12 21:26
:)... to cudowna zabawa w dobie wspaniałego sprzętu komputerowego i tak sobie myślę ,że krok po kroku...do następnej próby.
Ciekawa jestem co napisze Eugene?

BPE - 2015-10-13 08:05
Dobrze, że rozgorzała ta cała dyskusja - tez się przy niej sporo nauczyłam ........ Pamar - próbujemy dalej :-) ....... ja się uczę corela video studio - kupiłam go do firmy, ale jak na razie nikt nic nie chciał komercyjnie ...........

Eugene
Eugene - 2015-10-13 13:31
Jestem pod wrażeniem! Oglądałem z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że czytałem i oglądałem kolejne Twoje wpisy z Waszej wyprawy do Szwecji. Moje pierwsze filmy też lęgły się w wielkich bulach i w długim okresie czasu. Można podpowiadać jak się robić, ale najlepiej jest samemu dochodzić do tzw. perfekcji - której i tak nigdy się nie osiągnie. Ale przychylam się do uwag zuli, a mianowicie: nie można robić za długich filmów, bo widz zacznie się nudzić, a dlaczego? Odpowiadam – film który się robi z własnego materiału, jest Tobie znany, ty tam byłaś i chcesz wszystkim pokazać, jak najwięcej. Widz który to ogląda, nawet gdy tam był, zaczyna się w pewnym momencie męczyć tym filmem i nie dotrwa do końca, a Ty dałaś z siebie wszystko i na dodatek poświęciłaś tyle czasu a nie zmusisz go do tego żeby to oglądał. Dlatego najlepiej jest dzielić takie filmy na dni, lub nawet na jeszcze mniejsze części. Np. część poświęcona statkowi Waza, i już jest jeden odcinek i tak dalej.
Druga słuszna uwaga od BRE - dobrze odłożyć film na jakiś czas, a potem do niego wrócić - i to najlepiej kilka razy. Gotowy film „jak się nam wydaje”, oglądać kilka razy aż do znudzenia, wtedy zauważy się momenty które zaczynają nas samych nudzić i wtedy albo dane ujęcie skracamy albo bez sentymentów wyrzucamy.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne filmu – Eugene.

Pamar
Pamar - 2015-10-13 16:43
Bardzo dziękuję za cenne uwagi :)
naprawdę doceniam, że zechcieliście obejrzeć.
Szczerze przyznam, że myślałam, że będzie łatwiej.Ale tym większa frajda.
Pozdrawiam :)

Zasoby: 402 wpisy402 1624 komentarze1624 2552 zdjęcia2552 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 16.03.2024