Geoblog.pl    pamar    Podróże    Sztokholm 2015    Docieramy do Sztokholmu

Docieramy do Sztokholmu

Szwecja
Szwecja, Stockholm

Po godzinie i 20 minutach po raz pierwszy wylądowaliśmy w Skandynawii. Oczywiście było chłodno, chociaż spodziewałam się krainy lodu i śniegu. Tymczasem pogoda taka jak u nas: szaro i ponuro. Na szczęście nie padał deszcz. Temperatura również zbliżona do Polski. Podczas całego pobytu wahała się między -1 a 3°C
Z lotniska Skavsta do Sztokholmu można dostać się na dwa sposoby. Autobusem do Nykoping, a później pociągiem – jest to trochę tańszy sposób. A drugi to autobusem firmy Flygbussarna. My zdecydowaliśmy się na autobus, ponieważ było prościej. Bilety kupiliśmy przez Internet, nie mają ograniczeń czasowych i są ważne przez 3 miesiące.
Jechaliśmy długo. Prawie 1,5 godziny, a ponieważ była już 15.00 szarówka za oknem nie ułatwiała oglądania okolicy. W końcu oboje zasnęliśmy.

Wreszcie około 17.00 dotarliśmy do hotelu – Best Hostel City. Rano dostaliśmy maila z kodem do domofonu i kodem do sejfu, skąd mieliśmy zabrać sobie klucze do pokoju. Wykupiliśmy również śniadania, ponieważ myślę, że na mieście nigdzie byśmy nie najedli się za tę kwotę. I chociaż śniadanie składało się tylko z kanapek z serem, szynką, dżemem i płatków z mlekiem, to najadaliśmy się do syta. Oprócz tego hostel oferował darmową kawę, herbatę i makaron.
Pamiętając o tym, jak w Szwecji jest drogo kupiliśmy na lotnisku w Modlinie sałatki i bagietki, które wygłodniali zjedliśmy jak tylko weszliśmy do pokoju.

Flygbussarna – bilet w obie strony dla 1 osoby – 278 SEK
Best Hostel City – za 2 noce/1 osoba – 550 SEK
2 x śniadanie dla 1 osoby – 78 SEK

Eugene
Eugene - 2015-01-21 12:42
Przytulny wasz pokoik, a kanapki przywiezione z Polski wyglądają smakowicie - smacznego.

pamar
pamar - 2015-01-21 14:14
Dziękujemy :)

mamaMa
mamaMa - 2015-01-22 22:17
Ja bym powiedziala - szwedzki spartanizm;-)
Posileni - z planem doskonalym zapewne - na miasto!

Zasoby: 399 wpisów399 1611 komentarzy1611 2536 zdjęć2536 62 pliki multimedialne62

15.03.2024 - 15.03.2024

19.01.2024 - 21.01.2024