Geoblog.pl    pamar    Podróże    Maroko, Agadir 2013    Ruch i niezwykłości z nim związane

Ruch i niezwykłości z nim związane

Maroko
Maroko, Marrakesh

Wszystko co związane z ruchem w Maroku budzi ogromne zdumienie. Dlatego postanowiłam poświęcić temu oddzielny wpis.
Ogromnym plusem jest znakomita sieć autostrad, która łączy największe miasta Maroka.
I tak oto, jadąc autostradą do Marrakeszu, zostaliśmy zatrzymani przez drogówkę. Podczas kiedy kierowca pokazywał wszystkie papiery, my podziwialiśmy i fotografowaliśmy stado owieczek. Nagle naszym oczom ukazał się pasterz tych owieczek, który jak gdyby nigdy nic przebiegał sobie przez autostradę. A że ów pasterz był sędziwego wieku, więc raczej truchtał sobie między samochodami. Wszyscy z ciekawością czekamy na reakcję policji. Tymczasem Staruszek będąc tuż przed radiowozem, dżentelmeńsko zdjął kapelusz, ukłonił się panom policjantom i potruchtał dalej do swoich owieczek.

Marokańczycy jeżdżą czym się da i jak się da. Nie ustępują pierwszeństwa, nie patrzą na znaki i nic nie znaczą dla nich pasy dla pieszych. W korkach między samochodami stają zaprzęgnięte do wozów konie oraz osiołki. Czasami ludzie siedzą sobie na takich załadowanych osiołkach, wyglądają jak ludzie sprzed wieków. Niezwykły widok.

mirka66 - 2013-03-07 09:15
Szczerze mowiac te osiolki sa bardzo biedne bo musza taszczyc ogromne ciezary.A mimo to daja sobie rade.

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 17.03.2024