Geoblog.pl    pamar    Podróże    Finlandia    Wreszcie jest!
2019

Wreszcie jest!

Polska, Warszawa

Finlandia - jedno z najbardziej dyskusyjnych państw na naszej liście :)

Nasi najwytrwalsi czytelnicy doskonale wiedzą, że naszym największym marzeniem jest odwiedzenia każdego kraju świata.

Po raz pierwszy stopę postawiliśmy na fińskiej ziemi w 2017 r. Wówczas będąc w Norwegii, wykupiliśmy wycieczkę na poszukiwanie zorzy. Przewodnik z kierowcą szukając kawałka bezchmurnego nieba, zapuścili się aż za fińską granicę. I tam właśnie zobaczyliśmy przepiękną, tańczącą zorzę.
Stopa w Finlandii postawiona, ale nasze kryteria nie zostały spełnione.

Kraj odwiedzony - zaliczony, co to dla nas oznacza?

Muszą być spełnione dwa z trzech warunków:
* nocleg na terenie danego kraju
* zobaczenie wizytówkowego zabytku bądź widoku
* zjedzenie lokalnej potrawy

Czasem od tej zasady robimy małe wyjątki, ale bardzo, bardzo rzadko. Np. Watykan, nie da się zjeść ani przenocować :P

Zatem chociaż stopa postawiona, Finlandia nie zaliczona.

W 2019 roku ja miałam ogromną przyjemność zostać zatrudnioną do pracy przez biuro podróży jako animatorka dla dzieci podczas wyjazdu do Rovaniemi - Wioski św. Mikołaja. To była fantastyczna przygoda i zawsze kiedy myślałam, ta jedna rzecz, którą chcę zobaczyć w Finlandii to było właśnie Rovaniemi.
Pewnie niektórzy mogą być delikatnie oburzeni. Jak to? Komercyjny produkt ponad te wszystkie wspaniałe miejsca fińskiej ziemi?
No cóż poradzę…? Marzenie z dzieciństwa :)
Tę przygodę opiszę w kolejnym wpisie.

Ale mam dobre wieści. Na tym moja przygoda z Finlandią się nie skończyła. Wróciłam, aby pozwiedzać coś jeszcze.
Z resztą Paweł wciąż miał niezaliczoną Finlandię. Jako prezent urodzinowy otrzymał ode mnie bilety do Helsinek.
Jedziemy zwiedzać, jak na turystów przystało!

zula - 2024-02-06 16:21
Piękny początek nowe przygody!

Danach
Danach - 2024-02-07 11:42
Fajnie, czekam na relacje :)

pamar
pamar - 2024-02-08 12:58
Dziękuję za obecność i komentarze :)

Zasoby: 405 wpisów405 1633 komentarze1633 2585 zdjęć2585 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 18.03.2024