Geoblog.pl    pamar    Podróże    Lista 40 przeżyć do 40-tki    15. Piknik na obrzeżach Pustyni Błędowskiej
2020

15. Piknik na obrzeżach Pustyni Błędowskiej

Polska, Pustynia Błędowska

15. Zrobić piknik

Możliwość przemieszczania się stała się dla nas niemalże wyzwoleniem. Bardzo się cieszyliśmy, że możemy wreszcie ruszyć choćby na jednodniową wycieczkę. To dobry powód, aby uczcić tę okoliczność. Piknik! W definicji piknik to forma wypoczynku, polegająca na spożywaniu wcześniej przygotowanego posiłku na kocu na świeżym powietrzu! Czyli potrzeba zrobić jedzonko, zabrać koc i według mojej definicji potrzebny niezbędny jest jeszcze wiklinowy koszyk! Przygotowałam kanapki, tortille, ciasto, owoce, herbatkę, warzywa i deser bananowo – serowy. Nie daliśmy rady zjeść wszystkiego. A właśnie i kluczowa sprawa! Gdzie na ten piknik się wybraliśmy?

Na Pustynię Błędowską! Pustynię otacza leśne zagajniki i tam właśnie rozłożyliśmy nasz piknik. Aż wstyd przyznać, ale dotychczas nie miałam pojęcia o istnieniu tego miejsca. Paweł zaproponował, że może skoro jedziemy do Ojcowskiego Parku Krajobrazowego, to może od razu podjedziemy na Pustynię. Co? Pustynia w Polsce? A tak, mamy pustynię, chociaż przyroda powoli zaczyna się odradzać w tym miejscu, to i tak widok jest oszałamiający. Jak tylko skończyliśmy jeść, zachmurzyło się i wkrótce rozpoczęła się ulewa. Ależ wspaniałe zapachy wydzielała mokra pustynia!

Gdyby nie koronawirus jeszcze długo nie wiedziałabym o takich pięknych miejscach. Nie wiedziałabym również, jaką przyjemność sprawia jedzenie na świeżym powietrzu przywiezionych z domu kanapek. Zawsze jadaliśmy w restauracjach albo przydrożnych knajpach. Tak było najwygodniej. Z resztą nigdy nie pociągała mnie wizja rozpłaszczonego w podróży pomidora. A tymczasem to jest tak fantastyczna przyjemność, że z pewnością będziemy to powtarzać i częściej organizować piknik.

louis
louis - 2020-05-27 07:51
Rzeczywiście piękne miejsce. I aż trudno uwierzyć, że to... największa pustynia w Europie!
Pozdrowionka

pamar
pamar - 2020-05-27 12:39
Takie skarby odkrywam dzięki zamknięciu granic

zula - 2020-05-28 07:42
Pomysł wyjazdu wspaniały...wszystko było i jeszcze wyjątkowe miejsce w Polsce.

BoRa
BoRa - 2020-06-05 19:17
Musimy tam pojechać, wstyd że jeszcze nie było mnie tam.

Zasoby: 404 wpisy404 1632 komentarze1632 2569 zdjęć2569 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 17.03.2024