Geoblog.pl    pamar    Podróże    Be careful what you wish for    Podróż inna niż wszystkie
Zwiń mapę
2019
03
maj

Podróż inna niż wszystkie

 
Polska
Polska, Warszawa
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 0 km
 
Sama jestem zaskoczona, że rozpoczynam opisywanie tej podróży. Jeszcze kilka tygodni temu, absolutnie przez myśl mi nie przeszło, że doczekam dnia, gdzie będę miała czas, aby opisać to co się u nas dzieje. Ta „podróż” będzie inna niż wszystkie. Jest to podróż nie tylko do innego państwa, czy nawet państw, ale również jest to podróż po nowe doświadczenia, po wyzwania, po trudy, radości i smutki, aż wreszcie podróż, w której sprawdzą się nasze charaktery, nasze głowy, nasza motywacja i wzajemne wsparcie. Podróż wciąż trwa… Jak się zakończy, w tej chwili trudno przewidzieć. Jesteśmy niemalże na półmetku. I chociaż w głównej mierze podróż odbywam ja – Martyna, to jednak Paweł mi w niej towarzyszy, głównie duszą, ale jest z mną każdego dnia. Wiele za nami, a ile przed nami? Zacznę od początku...

Pierwszy rozdział tej podróży, zacznę od kilku zdań wprowadzających.
Oprócz mojej stałej pracy, od kilku lat, w weekendy zajmuję się animacją dla dzieci. Zaczęło się od chęci „dorobienia” na podróże. Z czasem działalność ta zaczęła nabierać mocniejszego charakteru, Paweł wierzył we mnie mocniej niż ja sama. Motywował, podsuwał pomysły dla mnie niemożliwe do zrealizowania. A jednak kroczek po kroczku, realizowaliśmy kolejne etapy. Hehe, Zula już wie, o co chodzi, ponieważ w niepojęty dla mnie sposób, odnalazła mnie i moją książkę. Tak, napisałam książkę o animacji dla dzieci, wydałam, a Paweł zbudował do tego sklep i zajmuje się promocją. Zabawne, że cały ten wysiłek, trud tworzenia, nauki i wytrwałości można ująć w jednym zdaniu. Dlaczego wspominam o książce. Ponieważ "Poznaj Europę przez zabawę" to połączenie moich dwóch pasji: animacji i podróży. Każdy rozdział to inne państwo, a każde państwo to ciekawostki o nim i pomysły na zabawę z dziećmi właśnie w tej tematyce. Przedsięwzięcie trwało miesiącami, wiele problemów po drodze, wiele wątpliwości. Ale książka jest! To było pierwsze duże wyzwanie na ten rok.

Drugi cel, jaki sobie nieśmiało wyznaczyłam, to było rzucenie obecnej pracy i wyjechanie za granicę do pracy jako animator hotelowy. Brzmi prosto? Myślę, że każdy się domyśla, że sprawa prosta nie była. Najmniejszym problemem była kwestia czy się dostanę. Ot, jeśli mnie nie przyjmą… próbowałam! Nie da się! Ale mnie przyjęli. Przeszłam casting Rainbow i dostałam zaproszenie na szkolenie. Na zakończenie szkolenia miał się odbyć egzamin i kilkanaście dni później odpowiedź czy się dostałam. I teraz pojawiły się tysiące rozterek. Praca z dala od rodziny, od Pawła, zupełnie sama, rzucić pracę, do czego wrócę na jesieni, czy to rozsądne rezygnować z lepszej pensji itd.

Moja firma udzieliła mi urlopu bezpłatnego, rodzina, przyjaciele i Paweł mocno kibicują i wspierają. Moja myśl: okeeej… pojadę na to szkolenie, najwyżej potem zwrócę koszty i zostanę w Polsce. Ale na szkolenie mogę jechać.

Także drodzy Czytelnicy, zapraszam na garść wspomnień ze szkolenia na Animatora Hotelowego do jeszcze chłodnej, ale słonecznej Grecji.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (2)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (9)
DODAJ KOMENTARZ
zula
zula - 2019-07-24 19:32
Martyno jestem bardzo wdzięczna, że piszesz jak to było...
Jestem bardzo ciekawa .
Jesteście bardzo dzielni w dążeniu do celu.
Wielkie brawa !

O książce...która podobno kupiłam to tak nie do końca prawda.
Dostałam pierwszy rozdział w internetowej formie . Link mi zaginął i książki...jeszcze nie mam.
 
zula
zula - 2019-07-24 19:35
Proszę dodaj choć jedno zdjęcie to na głównej stronie będą widoczne. To ważne.
Pisz proszę ...czekam z wielką niecierpliwością!
 
pamar
pamar - 2019-07-24 19:37
Już przekazuję Pawłowi, który wszystko sprawdzi :) Jeśli był zakup przez sklep, to na pewno wszystko jest w systemie i będziemy wyjaśniać. A może to ja coś pomieszałam i wyciągnęłam zły wniosek po Twoim mailu? Może nie było zakupu... Dużo zamieszania w moim życiu, stąd mogłam coś źle zrozumieć. Co nie zmienia faktu, że to bardzo impopnujące, że znalazłaś tą książkę :)
 
zula
zula - 2019-07-24 19:54
Martyna bez szukania w systemie...
Zobaczyłam książkę zupełnie przypadkowo i bardzo się ucieszyłam.
Dostałam na @ lecz książki nie kupiłam...jeszcze...
:-)
 
Stock
Stock - 2019-07-25 16:14
Fantastyczna sprawa, gratuluję! Nie poznalbym Cie na okładce.
 
danach
danach - 2019-07-25 21:20
Super sprawa, szukam książki dla wnuka
 
mirka66
mirka66 - 2019-07-25 22:05
Gratuluje.Super sprawa.
 
mamaMa
mamaMa - 2019-07-25 22:17
Jakie nowinki!
(przyznaje, ze na poczatku czytania, szczegolnie w momencie, gdy napisalas, ze odbywasz te podroz sama - myslalam o czyms zupelne innym;-))

Super!

Przede wszystkim gratuluje spelniania marzen - to cos, o co w tym zyciu chodzi.

A gdzie mozna zakupic ksiazke? I jak ja wydalas? Wlasnym sumptem?
 
pamar
pamar - 2019-07-26 14:59
Serdecznie dziękuję za wszystkie gratulacje :) Książka zawiera pomysły na zabawy z grupą dzieci. Przeznaczona jest dla animatorów i nauczycieli. I wydałam ją zupełnie sama. Sama znalazłam autorkę wierszy oraz ilustratorkę, oddałam do redakcji, składu i znalazłam drukarnię. Paweł w tym czasie uczył się jak zbudować sklep i jak książkę promować. Także długa droga już za nami. I kolejne wyzwania przed nami :)
 
 
zwiedzili 14.5% świata (29 państw)
Zasoby: 255 wpisów255 1235 komentarzy1235 1632 zdjęcia1632 53 pliki multimedialne53
 
Nasze podróżewięcej
03.05.2019 - 21.06.2019
 
 
22.03.2019 - 28.03.2019
 
 
28.12.2018 - 24.01.2019