Geoblog.pl    pamar    Podróże    Berlin - Jarmarki Świąteczne 2013    Poczdamski jarmark świateczny i poszukiwania drogi do domu

Poczdamski jarmark świateczny i poszukiwania drogi do domu

Niemcy
Niemcy, Potsdam

Już się ściemniło kiedy wsiedliśmy w autobus. Trzy przystanki przed dworcem zauważyliśmy poczdamski jarmark świąteczny. Stwierdziliśmy, że skoro zostały tylko trzy przystanki to na pewno damy rady dojść na piechotę do dworca, a tymczasem skoczymy na jarmark. Posililiśmy się rewelacyjnymi bułkami z ciepłą szynką oraz stekiem, przeszliśmy przez jarmark wzdłuż i wszerz i ruszyliśmy na dworzec. Chociaż było już ciemno czuliśmy się bezpiecznie i raźno szliśmy przez siebie, aż dotarło do nas, że jednak zabłądziliśmy. Mamy Poczdamu nie mieliśmy, ani w telefonie ani w przewodniku. W końcu udało nam się znaleźć mapę na słupie. Próbując znaleźć miejsce, w którym się znajdowaliśmy musieliśmy mieć bardzo głupie miny, ponieważ pewien starszy Niemiec zatrzymał się przy nas i zapytał czy może pomóc. My po angielsku, on po niemiecku i tak sobie bez sensu gawędziliśmy aż pan machnął rękę i stwierdził, że nam zaprowadzi, bo z tej naszej rozmowy nic by nie wyniknęło. I rzeczywiście odprowadził nas do miejsca skąd mieliśmy prostą drogę do samego dworca. Uff… jeszcze tylko plątanina na dworcu, jaki peron i jaki bilet. Tym razem już grzecznie skasowaliśmy bilety na peronie i szczęśliwi siedzieliśmy w pociągu do Berlina.

zula - 2013-12-28 19:06
Kolejny dzień był bardzo historyczny. Interesujące miejsca choć szkoda,że grudniowy dzień nie był tym wymarzonym ze słońcem i błękitem nieba. Mam nadzieję ,że uda Wam się ponownie zawitać do Berlina- i tego życzę.
Życzę wielu podróży bliskich i dalekich w 2014 roku.
pozdrawiam Was! :)

mirka66 - 2013-12-28 22:57
Fajna wycieczka.
W nadchodzacym Nowym Roku 2014 zycze super wypraw.

pamar
pamar - 2014-01-02 21:53
Cóż można życzyć geoblogowiczowi? Cudownych wypraw w 2014 roku oczywiście! Tego i Wam i nam życzę :)

BoRa
BoRa - 2014-01-03 21:47
dziękuję ! i nawzajem:-)

irena2005n
irena2005n - 2014-04-30 14:18
fajnie...no tak...błądzić też wypada...to jest zawsze w pakiecie....pozdrawiam serdecznie....

Zasoby: 402 wpisy402 1624 komentarze1624 2552 zdjęcia2552 62 pliki multimedialne62

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 16.03.2024