Geoblog.pl    pamar    Podróże    Poznając Polskę    Tam gdzie najsłynniejsze pierniki

Tam gdzie najsłynniejsze pierniki

Polska, Toruń

To właśnie do Torunia wyruszyliśmy w naszą pierwszą podróż. Jest to niezwykle urocze miasto, które ma przepiękną starówkę. Można całymi dniami włóczyć się po niej lub spacerować nad Wisłą. Uliczki są śliczne, a budynki zachwycające. szczególnie spodobało mi się to, że chociaż mieliśmy pokój przy samej starówce, to jednak panował tam niezwykły spokój. Wąskie uliczki sprawiają, że praktycznie nie ma ruchu samochodowego. Odwiedziliśmy oczywiście Planetarium, które większe wrażenie robiło, gdy się je odwiedzało będąc dzieckiem, ale za to teraz wiedza, która jest tam przekazywana, jest bardziej zrozumiała.
Dwie rzeczy zaskoczyły nas najbardziej w Toruniu. Pierwsza to budynek przypominający kredens, a druga to piękne boisko w samym środku starówki!
Toruń jest doskonałym miejscem na to, aby odbywać długie spaceru krętymi uliczkami. I moim zdaniem ma najpiękniejszą starówkę jaką kiedykolwiek widziałam.

mirka66 - 2013-03-18 07:05
Torun jest piekny.Pierniki super.Nic tylko sie cieszyc,ze mamy tyle cudnych miejsc.

29.03.2024 - 29.03.2024

15.03.2024 - 17.03.2024